Na Fakultetu zdravstvenih, pravnih i poslovnih studija Univerziteta Singidunum 18. maja 2018. obeležen je završetak obuke iz veb programiranja.
Ova obuka organizovana je u saradnji Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i našeg Fakulteta, a namenjena je prekvalifikaciji polaznika u oblast informacionih tehnologija.
Tokom 250 školskih časova, polaznici su imali priliku da savladaju tehnologije za razvoj savremenih veb aplikacija i portala – HTML5, CSS3, JavaScript, PHP, kao i razvojnu platformu Laravel. Dodatnih 10 časova obuke bilo je namenjeno za sticanje poslovnih veština.
Nakon završene obuke, polaznici kursa pohađaju i 160 časova prakse u valjevskim preduzećima, a ishod prakse bi trebalo da budu softverska rešenja koja bi imala praktičnu upotrebu.
obuka NSZ sa sajt