Nastavnici i studenti našeg fakulteta učestvovali su na Kolubarskim danima zdravstvenih radnika i saradnika održanim 13. i 14. septembra 2024. godine. Nacionalni simpozijum pod nazivom „Multisektorski pristup u očuvanju zdravlja majke i deteta“ okupio je veliki broj stručnjaka iz našeg okruga i regiona. Profesorka našeg fakulteta prof. dr Verica Jovanović imala je priliku da otvori skup i da svojim predavanjem o vakcinaciji dece ukaže na značaj prevencije zaraznih bolesti.

Prof. dr Verica Jovanović

Narednog dana prof. dr Marija Mladenović održala je predavanje o ranom rastu i razvoju novorođenčeta.

2 (1) (1)

Ispred Fakulteta zdravstvenih i poslovnih studija i u ime predsednice prof. dr Olivere Nikolić zahvalnicu je primio nastavnik Zdravstvene nege Nikola Savić.

3 (1) (1)

Studenti su imali priliku da prisustvuju nizu stručnih predavanja, radionica i panela na kojima su govorili vodeći zdravstveni profesionalci iz Srbije. Posebno je važno napomenuti da su studenti aktivno učestvovali u diskusijama, postavljali pitanja i delili svoja razmišljanja, čime su pokazali veliki interes za aktuelna dešavanja u zdravstvenom sektoru. Takođe, kroz neformalne razgovore sa iskusnim stručnjacima, mogli su da dobiju uvide u izazove sa kojima se suočavaju zdravstveni radnici na terenu.

Nastavnici su svojim prisustvom podržali studente, ali i učestvovali u diskusijama o budućnosti zdravstvenog obrazovanja, kao i o mogućnostima za unapređenje saradnje između fakulteta i zdravstvenih ustanova. Ova manifestacija je pružila priliku nastavnicima da steknu nova saznanja koja mogu direktno preneti u nastavne procese, čime se dodatno poboljšava kvalitet obrazovanja budućih zdravstvenih profesionalaca.

Učešće studenata i nastavnika na Kolubarskim danima zdravstvenih radnika pokazalo je koliko je važno povezivanje teorijske nastave sa praktičnim iskustvima. Ovakvi događaji ne samo da omogućavaju studentima da se pripreme za izazove koji ih očekuju u karijeri, već i omogućavaju nastavnicima da prate savremene tokove u zdravstvenoj zaštiti i integrišu ih u obrazovne programe.

Zahvaljujući ovom događaju, studenti i nastavnici su se vratili bogatiji za nova iskustva, kontakte i ideje koje će zasigurno doprineti njihovom daljem profesionalnom razvoju.