Studenti Poslovnog fakulteta Valjevo, Brankica Gvozdenić i Sanja Bošković sa studijskog programa Turizam i hotelijerstvo, i Milan Grujičić sa studijskog programa Poslovna informatika provešće zimski semestar akademske 2016/17. godine na Univerzitetu u Mariboru u okviru EU mobilnosti studenata. Njih troje su ispunili kriterijume i bili uspešni na aplikaciji za ovaj program koji se finansira u okviru Erasmus+ programa, a na koji su se prijavili na osnovu poziva baziranog na Erasmus+ ugovoru koji Poslovni fakultet Valjevo ima sa Univerzitetom u Mariboru.

Brankica i Sanja će boraviti na Fakultetu za turizam u Brežicama, a Milan na Fakultetu za elektrotehniku, računarstvo i informatiku u Mariboru. U okviru ovog programa su im pokriveni troškovi puta, smeštaja i života u Sloveniji. Oni će na fakultetima u Sloveniji pohađati i polagati izabrane predmete na engleskom jeziku, koji će im, prema pravilima EU mobilnosti, biti priznati na matičnom Poslovnom fakultetu po povratku.

Želimo im kreativan, prijatan, uspešan boravak bogat novim iskustvima i poznanstvima!