Gradska uprava grada Valjeva, Udruženje za istraživanje i razvoj „Poslovni inkubator“ i Fakultet zdravstvenih i poslovnih studija Univerziteta Singidunum, tokom prethodnih meseci realizovali su usluge edukacije i zdravstveno vaspitnih aktivnosti iz oblasti populacione politike kroz novoosnovano Savetovalište za trudnice i porodilje.

Rad u savetovalištu realizuje se kroz sledeće zdravstveno vaspitne strategije:

• Komunikacione strategije: Predavanja, diskusije, medijske tehnike (onlajn, preko Google Meet platforme)
  • Individualne metode: Savetodavni intervju (onlajn i uživo u prostorijama Fakulteta)
  • Strategije sticanja veština
  • Organizacione metode: razvoj zajednice, društveno planiranje i organizacioni razvoj populacione politike.

Redovnim pohađanjem edukacija i konsultacijom sa stručnim timom savetovališta, žene će steći brojne informacije o zdravstvenoj kulturi, fiziologiji trudnoće i porođaja, stilu života u trudnoći, vežbama u trudnoći, pripremi za porođaj, postporođajnoj nezi majke i novorođenčeta, dojenju, ali i o svim drugim pitanjima u vezi sa zdravljem majke i bebe, ali i porodice u celini.

Savetovalište

STRUČNI TIM SAVETOVALIŠTA

• Prof. Nikola Savić, koordinator rada savetovališta
  • Master profesor Zdravstvene nege u ginekologiji i akušerstvu
  • Doktorand Javnog Zdravlja
  • Oblast: Planiranje porodice, uvod u trudnoću.
  • Kontakt: nsavic@singidunum.ac.rs
  • Bojana Vasić, nastavnik Zdravstvene nege
  • Oblast: Psihička i fizička priprema žene za porođaj, vežbe u trudnoći.
  • Kontakt: bojana.vasic.16.pfv@singimail.rs
  • Dr Aleksandra Vesić
  • Doktor stomatologije
  • Oblast: Zdravlje usta i zuba u toku trudnoće, mlečni zubi, ishrana u trudnoći.
  • Kontakt: draleksandravesic@gmail.com
  • Milica Pavlović, diplomirani defektolog
  • Oblast: Pravilan rast i razvoj deteta.
  • Kontakt: milicapavlovic96@hotmail.com
  • Prof. Marijana Milošević, nastavnik Zdravstvene nege u pedijatriji
  • Oblast: Postporođajna nega majke i novorodjenčeta, dojenje, majka i beba u porodici, prevencija COVID-19 infekcije.
  • Kontakt:marijanamilosevic4@gmail.com

Sve korisnice zdravstveno vaspitnih usluga Savetovališta, na kraju obuke dobijaju priručnik, iz kojeg će moći da se podsete saveta dobijenih od stručnog tima savetovališta u toku edukacije.

Priručnik za trudnice

Sve informacije možete dobiti od strane koordinatora rada Savetovališta – prof. Nikola Savić:

Mejl adresa koordinatora: nsavic@singidunum.ac.rs
Kontakt telefon: +381 14 292 610