Svetski dan mentalnog zdravlja koji se obeležava 10. oktobra svake godine i ove godine na Fakultetu zdravstvenih i poslovnih studija biće obeležen događajem pod nazivom „Mentalno zdravlje u školskim klupama“.

U četvrtak od 10h, u sali na prvom spratu Fakulteta, u okviru projekta sa Nemačkom saradnjom u Srbiji (GIZ), Ministarstvom turizma i omladine, Unije žena preduzetnica, Departmana za psihologiju našeg Fakulteta, biće održan niz radionica i diskusija sa ciljem osnaživanja mladih kroz podizanje svesti o važnosti mentalnog zdravlja, uticaja mentalnog zdravlja mladih na radu, sa posebnim osvrtom na mentalno zdravlje žena, pružanje alata za suočavanje sa stresom i unapređenje emocionalnog i mentalnog zdravlja.

Pozivamo sve studente i nastavnike da učestvuju u radionicama kako bismo zajedno obeležili ovaj važan dan koji je pokrenula Svetska zdravstvena organizacija.

Agenda događaja

Agenda Dan mentalnog zdravlja 2024