U ponedeljak 10. oktobra 2022. u celom svetu obeležava se Dan mentalnog zdravlja.

Svetski dan mentalnog zdravlja pruža priliku ljudima i organizacijama koje se bave problemima mentalnog zdravlja da govore o svom radu i naporima koji su potrebni da briga o mentalnom zdravlju postane stvarnost za ljude širom sveta.

Na Fakultetu zdravstvenih i poslovnih studija biće održan javni online čas. Od 15 do 16.30 časova prof. dr Branka Stamatović Gajić i studenti našeg Fakulteta u okviru časa Nega psihijatrijskih bolesnika sa osnovama psihijatrije će sa gostima razgovarati o ovogodišnjoj temi – Mentalno zdravlje i blagostanje za sve, kao globalni prioritet.

Pozivamo sve zainteresovane da se putem sledećeg linka uključe u otvorenu diskusiju o ovoj važnoj temi.

Pristupi javnom onlajn času
World-Mental-Health-Day-logo-WFMH-RGB