U četvrtak 29. decembra 2022. godine na Fakultetu zdravstvenih i poslovnih studija Univerziteta Singidunum održan je Dan stranih jezika povodom obeležavanja novogodišnjih i božićnih praznika.
Kako izučavanje stranih jezika podrazumeva i upoznavanje sa kulturom, tradicijom i običajima zemalja čiji se jezici uče na našem fakultetu, studenti svih godina studija zajedno sa profesorkama stranih jezika, Sonjom Urošević, Natašom Mirković i Jovanom Maksimović pripremali su tradicionalna praznična pića karakteristična za dva govorna područja — englesko i nemačko. Kao i prethodnih godina, nakon degustacije pića, studenti podeljeni u četiri tima su učestvovali u novogodišnjem kvizu u okviru kog su proverili svoje znanje o poznavanju novogodišnjih i božićnih običaja i naučili nešto novo o drugim kulturama i tradicijama. Pobednička ekipa ovogodišnjeg kviza su Irvasi, tim studenata prve i treće godine.

Zahvaljujemo se svim studentima koji su se odazvali pozivu za učešće i kolegama koje su podržale aktivnosti.
Nastavnice stranih jezika Vam žele srećne praznike!
Cheers!
Prost!