U četvrtak 12. maja 2022. godine obeležava se Međunarodni dan medicinskih sestara.
Pozivamo studente i nastavnike da prisustvuju Svečanoj akademiji kojom će se na Fakultetu zdravstvenih i poslovnih studija obeležiti ovaj dan.

MEĐUNARODNI DAN MEDICINSKIH SESTARA

Sestrinska zakletva – Anđela Đerić, student Sestrinstva.

10:00 h – Uvodne reči –Doc. dr Jelena Kaljević, Prof. dr Marija Mladenović,

10:10 h – Uvod u panel – Nikola Savić MA – „Florens Najtingel – začetnica savremenog sestrinstva“

10:15 h – PANEL –

• Dr spec. Snežana Arsenijević – „Značaj zdravstvene nege u vreme pandemije COVID-19“,
  • Jelena Đurić, diplomirana medicinska sestra – „Organizacija zdravstvene nege u vanrednim situacijama“,
  • Vesna Pavlović, strukovna medicinska sestra, specijalista – „Organizacija Polivalentne patronaže u vreme pandemije korona virusa“,
  • Jelena Aksentijević, Master nastavnik Zdravstvene nege – „Tendencije u obrazovanju medicinskih sestara u Republici Srbiji“.

10:45 h – Promocija studenata nagrađenih od strane Saveza zdravstvenih radnika Republike Srbije i prezentacija njihovog iskustva u toku rada u kovid ambulanti i Kovid bolnici Batajnica.

1 (1) (1) (1) (1) 2 (1) (1)