Naši nastavnici i saradnici na međunarodnom kongresu povodom obeležavanja 100 godina postojanja Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“

Profesori i saradnici Fakulteta zdravstvenih i poslovnih studija Univerziteta Singidunum, prof. dr Verica Jovanović, prof. dr Maja Stošić, prof. dr Jelena Kaljević i nastavnik Nikola Savić MA, uzeli su učešće na međunarodnom kongresu „JAVNO ZDRAVLJE – DOSTIGNUĆA I IZAZOVI“, u organizaciji Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“, povodom jednog veka rada i brige o zdravlju stanovništva.

5 (1)

Kongres je otvorila direktorka Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“, prof. dr sci. med. Verica Jovanović, profesor našeg fakulteta. Kongresu su prisustvovali stručnjaci iz brojnih zemalja Evrope i sveta.

3 (2)

Nastavnik Zdravstvene nege, doktorand medicinskih nauka, Nikola Savić MA, sa Zdravstvenog departmana našeg fakulteta, učestvovao je u sesiji posvećenoj razmeni iskustava profesionalaca o izazovima javnog zdravlja na međunarodnom nivou.

4 (1)

Takođe, nastavnik Nikola Savić predstavio je naučnoistraživačku studiju preseka o korišćenju usluga zdravstvene zaštite i samoproceni zdravlja studenata u okviru sesije „Zdravlje mladih“.

1 (1)  IMG-c29c110ece38f1fd5952e79fcc548be4-V (1) (1)

Međunarodni kongres bio je prilika da zdravstveni profesionalci razmene svoja iskustva i prakse u oblasti javnog zdravlja i edukacije budućih zdravstvenih radnika.