Na sedmom nacionalnom takmičenju u simulaciji suđenja iz oblasti zaštite od diskriminacije – OSUDI DISKRIMINACIJU, koje organizuje Poverenik za zaštitu ravnopravnosti uz podršku Fondacije za otvoreno društvo naš tim studenata prava koji čine Branka Arsić, studentkinja III godine, i Željana Radivojević, studentkinja II godine, sa mentorom prof. dr Velisavom Markovićem uz podršku prof. dr Dragana Obradovića,  prošao je dve faze pismenog dela takmičenja i to pisanje tužbe i odgovora na tužbu na zadati slučaj i plasirao se u polufinale takmičenja.

Takmičenje 4

Takmičenje u simulaciji suđenja (Moot court) iz oblasti zaštite od diskriminacije osmišljeno je kao takmičenje studentkinja i studenata osnovnih i master studija prava na akreditovanim fakultetima u Republici Srbiji i sastoji se u izradi tužbe i odgovora na tužbu, kao i u simulaciji rasprave na ročištu pred nadležnim sudom u Srbiji, na osnovu zadatog slučaja iz oblasti zaštite od diskriminacije. Cilj ovog takmičenja je da doprinese kako razvoju pravnog obrazovanja u ovoj oblasti, tako i unapređenju ravnopravnosti u Republici Srbiji.

Nakon okončanja vanrednog stanja, održaće se polufinale i finale takmičenja koje se sastoji u
simulaciji usmene rasprave pred sudom.

Takmičenje 3