U organizaciji Odseka za izložbe i edukaciju Narodne banke Srbije,  15.12.2022. godine na našem fakultetu održano je polufinalno takmičenje regiona Zapadna Srbija za maturante srednjih stručnih škola sa odeljenjima ekonomskog usmerenja u edukativnom kvizu.
 DSC_0102
Maturanti, podeljeni u timove, imali su priliku da kroz igru i zabavu odgovaraju na pitanja o znamenitim ličnostima na dinarskim banknotama od 1876. godine do danas.
U edukativnom kvizu učestvovali su maturanti iz Šapca, Čajetine, Osečine, Mionice, Uba, Lajkovca i Valjeva. Prvo mesto osvojio je tim maturanata iz Uba, drugo mesto osvojili su maturanti iz Lajkovca dok je treće mesto pripalo mladim Osečancima. Druženje maturanata nastavljeno je posetom Narodnom muzeju u Valjevu i Muselimovom konaku. Pobednički tim se plasirao u finalno takmičenje Narodne banke Srbije, koje će se održati u aprilu naredne godine.
DSC_0190
DSC_0205
DSC_0193
DSC_0201
DSC_0199
DSC_0209
 ***
Ovim putem se zahvaljujemo Narodnoj banci Srbije – odseku za izložbe i edukaciju i Narodnom muzeju u Valjevu zbog podrške i doprinosa u organizaciji ove aktivnosti, koja će nadamo se postati tradicionalna.

DSC_0211

IMG_20221215_143907