Povodom Dana borbe protiv osteoporoze koji se u svetu obeležava svakog 20. oktobra, na Fakultetu zdravstvenih, pravnih i poslovnih studija u četvrtak, 19. oktobra održano je stručno predavanje na temu „Osteoporoza – dijagnoza i lečenje“.

DSC_1294

Predavači, dr Olgica Ranković – načelnica Službe fizikalne medicine i rehabilitacije Opšte bolnice Valjevo, profesor studijskog programa Sestrinstvo našeg Fakulteta i dr Jadranka Jelić, specijalista fizijatrije – reumatolog zainteresovane srednjoškolce, studente i brojne građane upoznale su sa najvažnijim informacijama o ovoj bolesti koštanog sistema.

dr Olgica Ranković

Profesorka Ranković govorila je o rasprostranjenosti ove bolesti u svetu i kod nas i faktorima rizika nastanka iste, dok je dr Jelić predstavila moguće oblike terapije i lečenja. Osteoporoza je najčešći uzrok loma kosti kod svake druge žene i svakog petog muškarca preko 50 godina.

dr Jadranka Jelić

DSC_1294