Fakultet zdravstvenih, pravnih i poslovnih studija poziva Vas na otvaranje izložbe „Pupin i Tesla na istom putu“, koje će se održati u subotu, 5. maja 2018. u 17 časova u prostorijama Fakulteta, u Železničkoj br. 5, u Valjevu.

Cilj postavke je da se kroz upotrebu novih medija i savremenih tehnologija, na inovativan i zanimljiv način, javnosti predstavi tačke susreta dva velika naučnika.

Posetioci ove interaktivne izložbe imaće priliku da se upoznaju sa Pupinom i Teslom i njihovim pronalascima koji su obeležili vreme u kome su ova dva značajna naučnika živela i stvarala, kao i da dožive nova iskustva kroz konceptualna i tehnološka rešenja karakteristična za vreme koje je tek pred nama. Na izložbi će, uz pomoć modernih tehnologija i koncepta proširene realnosti, naša dva najveća naučnika  „oživeti“ i po prvi put biti osvetljene manje poznate činjenice iz njihovog života, a posebno važne tačke njihovih privatnih i profesionalnih susreta.

Izložbu će otvoriti njena autorka Aleksandra Ninković Tašić, a posetioci će moći da je vide do 17. maja 2018. godine.

Microsoft Word - ???????