Naš profesor, doc. dr Ivana Damnjanović je napisala dva poglavlja u izdanjima Springera, jednog od vodećih svetskih izdavača iz naučnog, obrazovnog i profesionalnog domena. Ova globalna izdavačka kuća objavljuje knjige i naučne časopise iz oblasti humanističkih, tehničkih i medicinskih nauka.

650n500

Naučna interesovanja doc. dr Ivane Damnjanović uključuju održivi turizam, turizam u zaštićenim područjima, turističko iskustvo i interpretaciju i njihove edukativne aspekte; well-being lokalnih zajednica, wellness kroz rekreaciju, avanturistički i turizam baziran na prirodi.

U skladu sa tim, profesor je autor poglavlja pod nazivom Prekomerni turizam i dobrobit lokalnih zajednica (Overtourism and the local community wellbeing) u knjizi „Zaštićena područja Mediterana u doba prekomernog turizma“ po pozivu urednika, dr Antea Mandića i dr Lidije Petrić, sa Univerziteta u Splitu.

Takođe, dr Ivana Damnjanović je autor poglavlja Efekti prekomernog turizma: Pozitivni i negativni uticaji na održivi razvoj (Overtourism Effects: Positive and Negative Impacts for Sustainable Development) u „Enciklopediji UN ciljeva održivog razvoja“ grupe renomiranih međunarodnih urednika.

foto-2

Poštovani studenti i kolege mogu pristupiti navedenim poglavljima putem linkova: