Kancelarija Erasmus+ u Srbiji je 04.07.2018. godine organizovala sastanak na temu Modeli stručne prakse kao sredstvo za povećanje zapošljivosti studenata u Srbiji. Pored predstavnika fakulteta i visokih škola, sastanku su prisustvovali predstavnici privrede koji ostvaruju uspešnu saradnju sa visokoobrazovnim institucijama, ali i oni koji su voljni da se uključe u proces stručnog osposobljavanja studenata. Neke od tema o kojima je bilo reči su priprema studenata na samim fakultetima pre obavljanja stručne prakse, pomeranje fokusa od teorijskog ka praktičnom i preduzetničkom, obezbeđivanje prakse za sve studente, obuka i stručnost mentora, mehanizmi motivisanja kompanija da se uključe u sprovođenje prakse.

52.1. Collage

Rukovodilac i članovi Departmana za međunarodnu saradnju i upravljanje projektima našeg Fakulteta, doc. dr Ivana Damnjanović, Jelena Bošković MA i Nataša Mirković MA, odazvale su se pozivu Erasmus+ kancelarije i uzele učešće u ovom sastanku deleći iskustva i primere dobre prakse koje naš fakultet neguje. Ovo je još jedna u nizu aktivnosti koje fakultet i njegovi zaposleni posvećuju unapređenju kvaliteta svih aspekata obrazovnog iskustva.
Više o tematskom sastanku se može saznati na sajtu Erasmus+ kancelarije putem ovog linka.