U četvrtak, 4. juna, na Poslovnom fakultetu Valjevo predstavnici „Kreativnog centra“ iz Beograda su održali prezentaciju LEGO edukativnih rešenja koja se odnedavno nalaze i u njihovoj ponudi.

1

LEGO u ponudi ima veliki broj kompleta koji se mogu koristiti u obrazovne svrhe u različitim uzrastima – namenjeni su deci koja još nisu pošla u školu, osnovcima, srednjoškolcima, ali i studentima na Fakultetima. U skladu sa uzrastom grupe, teme su raznolike – od pričanja priča pomoću LEGO kockica za najmlađe do pravljenja složenih, robotizovanih, sklopova i njihovog programiranja pomoću računara za one koji žele više izazova. Zahvaljujući svojoj složenosti, određeni kompleti se mogu koristiti u visokom obrazovanju za učenje programiranja, objašnjavanje određenih tehničkih koncepata i praktične implementacije robotike.

2

Prezentaciji su prisustvovali predstavnici Fakulteta i osnovnih i srednjih škola iz Valjeva i okoline.

3

4