Drugi Valjevski sajam knjiga i obrazovanja Doctrina Fair održan je od 26. do 28. aprila u prostorijama našeg Fakulteta. Organizator sajma, udruženje građana Open Minded, nakon prvog uspešno održanog sajma u novembru prošle godine uspostavlja kontinuitet orgainizacijom nove manifestacije.

31229275_573394479702298_1247255848468611072_n

Pored štandovske prodaje knjiga koja će biti organizovana sva tri dana i mnogobrojnih izlagača (Vulkan izdavaštvo, Data Status, Vizantija, Narodna biblioteka Osečina, Pčelica Čačak, Ministarstvo odbrane i Matična biblioteka „Ljubomir Nenadović“) za sva tri dana Sajma posetioci su na raspolaganju imali zanimljiv prateći program.

1

Prvog dana Sajma gost je bio Svetislav Basara, jedan od najznačajnijih savremenih srpskih pisaca, a zajedno sa njim u razgovoru je učestvovao Teofil Pančić, eminentni književni kritičar. Istog dana, 26. aprila održana je prezentacija našeg Fakulteta – Fakulteta zdravstvenih, pravnih i poslovnih studija.

3

U petak, gošća Sajma je bila Mirjana Bobić Mojsilović koja je promovisala svoju knjigu „Muška azbuka“, kao i prof. dr Miodrag Zec, jedan od najvećih stručnjaka za ekonomska pitanja u zemlji, koji je održao predavanje „Koncept razvoja – mitovi i istorijske pouke“. Drugog dana je održano i predstavljanje knjige zavičajnog pisca Ivana Brankovića „Prometejev dnevnik“ kao i promocija knjige „Geografija Srbije“ dr Milana Radovanovića, direktora geografskog instituta Jovan Cvijić SANU. Deo programa je i javna tribina o „Ulozi sporta u društvu i obrazovanju“ na kojoj je govorio prof. dr Vojislav Andrić i sportski radnici Duško Đukanović i Marko Jovanović.

2

Trećeg dana program su činila predavanja sa istorijskom tematikom, „(Ne)Zaboravljeni heroji Velikog rata: Mihailo Madžarević“ Marinka Lugonje i promocija knjige o Milunki Savić „Milunka Savić: ordenje i ožiljci“ Milana Bogojevića. Dr Momčilo Isić sa Instituta za savremenu istoriju u Beogradu zatvorio je subotnji program predstavljanjem knjige „Miloš Moskovljević“.

Tokom sva tri dana Sajma, pored predavanja i promocija knjiga iz najrazličitjih oblati, organizovane su i dve izložbe slika posvećene Prvom svetskom ratu.

Program Sajma

31250390_573394356368977_3336853765499125760_n